Edukativna predstava za decu „Agi i Ema”


U Kulturnoj stanici Barka 21. novembra sa početkom u 12.30 časova odigraće se interesantna edukativna predstava za decu „Agi i Ema”.

Predstava „Agi i Ema” predstavlja dramatizaciju istoimenog kratkog romana Igora Кolarova, sada već dečijeg klasika, autora dela koje je već godinama u sastavu lektire za osnovnu školu.

Značaj ovog projekta ogleda se u tome što se predstava, pored ostalog, služi tzv. teatrom objekata koji se kreće u pravcu savremenih svetskih trendova u lutkarstvu, što je novina u srpskom teatru s obzirom na to da se lutkarstvo ne izučava na našim akademijama. Teatar objekata je važan za decu u publici jer skreće pažnju na to da bilo šta može biti igračka, da deca sa bilo čim što imaju oko sebe mogu da se zaigraju i da predmeti mogu da postanu novi lako oživljeni likovi.

Predstava bi se izvodila pre svega za publiku uzrasta od sedam do trinaest godina, ali i za roditelje i nastavnike. Na taj način, učenici i nastavnici upoznaće se sa jednim novim pozorišnim izrazom, ali i dobiti podsticaj za nova čitanja i interpretacije romana „Agi i Ema” i pozorišta uopšte.

Radnja predstave: Agi je usamljeni dečak koji se seli u novu kuću čak devetnaesti put. Mama i tata ne obraćaju puno pažnje na njega. Ako biste pitali Agija, rekao bi vam da mama i tata ne bi primetili čak ni da Agi porazbija sve stvari po kući! Srećom, u novoj kući Agi otkriva tavan, a na tavanu… Na tavanu živi Ema…

Gradsko pozorište Bečej

Režija: Sonja Petrović

Dramatizacija: Mina Petrić

Kompozitor: Zdravko Petrović

Igraju: Srđan Kner, Simonida Mandić, Aneta Tucakov i Rastko Mićić

Muzički saradnici: Jožef Riter i Vuk Popović

Tehnička podrška: Ivan Dunđerski i Imre Makra

Fotograf: Čaba Mikuš

Projekat je deo nacionalnog konkursa za umetnike i umetnice „Umetnici. Sad!“, koji u okviru Kaleidoskopa kulture raspisuje Fondacija „Novi Sad – Evropska prestonica kulture”.

Od samog početka, realizaciji konkursa „Umetnici. Sad!“ podršku pruža IDEA koja posluje u okviru kompanije Mercator-S.

Događaj je pristupačan osobama sa fizičkim invaliditetom.



Kulturna stanica Barka
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.